Contact Us

Nya kontaktuppgifter till Westcon Teamet

 

Inköpsordrar skickas till securityorders.se@westcon.com

Med er beställning behöver vi nedan för snabb orderprocess:

  • Westcons offert eller offertnummer
  • Ert inköpsnummer
  • Leveransadress
  • Fullständiga slutkundsuppgifter (Företagsnamn, adress, postnummer, ort, kontaktperson, mailadress samt telefonnummer)

Offertfrågningar och säljfrågor skickas till securitysales.se@westcon.com

 

Orderfrågor innan en order har fakturerats (ex. ETA) skickas till ordersupport.se@westcon.com

 

Orderfrågor efter en order har fakturetas (ex. RMA) skickas till customerrequest.se@westcon.com

 

 

Westcon Stockholm

Gustav III:s Boulevard 42, 7tr
169 73 Solna

Tel. +46 40 650 82 00
Fax +46 40 650 82 01

info@westcon.se
order@westconsecurity.se


Westcon Norden Huvudkontor Malmö

Södergatan 14
SE-211 34 Malmö
Sverige

Tel. +46 40 650 82 00
Fax +46 40 650 82 01


Westcon Denmark

Egegårdsvej 39c
2610 Rødovre
Danmark

 

Tel. +45 4492 8600
Fax +45 4492 8601

 

För mer information om Westcon Group
www.westcongroup.com

 


 

 

Security Team
Per-Erik Kask
General Manager
Nordics
+46 (0)8-5055 1631
per-erik.kask@westcon.com

Marcus Lindberg
Sales Manager
Sweden

 +46 (0)8-5055 1635
marcus.lindberg@westcon.com
 John Geijer
Business Development
Manager
 +46 70 923 38 09
john.geijer@westcon.com
Mattias Gustafsson
Product Sales Specialist
Sweden

 

 +46 (0)8-5055 1632
mattias.gustafsson@westcon.com
 Fredrik Ernlund
Product Sales Specialist
Sweden
 +46 (0)734-193 091
fredrik.ernlund@westcon.com

Per Jonsson
Product Sales Specialist
Sweden

 

+46 70 923 35 06
per.jonsson@westcon.com

 
 Joakim Sörqvist
Professional Service Manager
 +46 (0)734-193 129
joakim.sorqvist@westcon.com
 Sebastian Tiittanen
Inside sales
 +46 (0)70-923 04 06
 sebastian.tiittanen@westcon.com
 Sebastian Hedlund
Inside Sales
 +46 (0)8 5055 1638
sebastian.hedlund@westcon.com
 Jessica Lindoff
Field Marketeer
 +46 70 923 0898
jessica.lindoff@westcon.com
 Anna Wiberg
Finance Manager
 +46 (0)40 650 82 25
anna.wiberg@westcon.com

 

   PRINT THIS PAGE

 

 

 


 

 

Westcon Group European Operations Limited
Company registered number  04411285
Registered Office Chandlers House
Wilkinson Road
Cirencester
Glos GL7 1YT
Place of Registration England and Wales, UK
VAT Number GB911018375